A.P.P.L.E.

English version

A.P.P.L.E. Vasara 2004
 
Regioninės progrmos Socialinis darbas Tikyba

5 Vidurinių klasių mokytojams programos

2 Pradinio ugdymo programos 3 Švietimo vadybos programos
2 Informatikos programos Bibliotekininkystė
Anglų kalba

A.P.P.L.E – 2004 VASAROS KURSŲ PROGRAMOS

Pagrindinė 2004 m. vasaros kursų tema "Efektyvi komunikacija  švietimui“. Apžvelgsime veiksmingas komunikacijos teorijas ir jų pritaikymo galimybes švietimui. Aštuoniose bendrose paskaitose bus aptariami žmonių bendravimo, konfliktų  sprendimo ir komunikacijos įgūdžių ugdymo bei informacijos sklaidos ir ryšių tarp tėvų, mokinių, mokytojų ir administratorių  gerinimo būdai. Dalykinėse grupėse bus skiriama laiko praktiniam įgūdžių  lavinimui, dalinama metodinė medžiaga,  kurią dalyviai galės pritaikyti savo darbe ir pasidalyti su kolegomis savo mokyklose. 

Pedagogų profesinės raidos centras
Didlaukio g. 82
LT-08303 Vilnius – 57
Tel. (8-5) 2772964
Faks. (8-5) 2772191

Į visas sunumeruotas (1-12) grupes  registruoja Pedagogų profesinės raidos centras. Prašymą siųsti Snieguolei Kavoliūnienei faksu, paprastu paštu arba el.p. Snieguole@pprc.lt . Registracijos formą galite rasti  interneto svetainėje www.pprc.lt.

Liepos 7-16 d.

1. Švietimo vadyba

1.1. Tema „Komunikavimas ir profesinio bendradarbiavimo kultūra mokykloje“.

Klausytojai.  Mokyklų vadovai, kurie siekia gerinti savo komunikacinius įgūdžius ir bendradarbiavimo kultūrą mokykloje, taip pat domisi naujoviškais būdais, padedančiais gerinti mokinių mokymąsi.

Šios programos tikslas - padėti mokyklų vadovams kurti ir skatinti mokyklos kultūros normas, pagrįstas kolegialumu, eksperimentavimu, dideliais lūkesčiais, stipria žinių baze, įvairovės ir individo vertinimu, gera valia, parama, tradicijų gerbimu, sprendimų priėmimo kultūra, parama iniciatyvai ir atviru  bendravimu. Dalyviai analizuos savo mokyklų organizacinę kultūrą ir savo vadovavimo stilius. Jie kurs vadovavimo planus ekstremalių situacijų atvejams. Bus pateikiamos praktinės strategijos darbui su mokytojais, gerinant komunikavimą ir kuriant bendradarbiavimo kultūrą savo mokyklose.

Lektoriai:  dr. Phyllis A. Deringis, dr. K. Phil Taylor.

1.2. Tema „Reformos procesas: dialogo ir veiklos galimybės”.

Klausytojai.  Mokyklų direktoriai ir jų pavaduotojai, metodinių būrelių vadovai.

Lietuvos mokyklos jau 10 metų vykdo švietimo reformą. Mes apžvelgsime reformos eigą ir numatysime, kaip mokyklų bendruomenės gali aktyviai remti švietimo reformas bei siekti glaudesnės švietimo ir visuomenės sąveikos. Naudosime atlikto A. Skukauskaitės tyrimo duomenis ir nagrinėsime mokytojų vaidmenį reformoje. Dalyviai atliks įvairias užduotis, skirtas profesiniam  dialogui ir veiklai plėsti. Jie kurs vadovavimo planus ekstremalių situacijų atvejams.

Lektoriai:   dr. Barbara D. Henriques, dr. Robert Lorinskas, Audra Skukauskaitė.

2. Informacinės technologijos

2.1. Tema “ Naujos technologijos mokyklų vadovams”.

Klausytojai.  Mokyklų direktoriai ir administracijos darbuotojai, turintys pradinių darbo kompiuteriu įgūdžių.

Kompiuteriai ženkliai pakeitė socialinį švietimo kontekstą. Ši programa suteiks vadovams pagrindinius įgūdžius darbui kompiuteriu ir išmokys naudoti kompiuterinę programą Mimosa sudarant mokyklos tvarkaraščius ir Microsoft Office - administraciniam darbui mokykloje. Dalyviai įgis žinių ir įgūdžių darbui internete. 

Lektoriai:  Amanda Muliolis, Rasa Alaburdienė, Vilija Tarnavičiūtė.

2.2. Tema „Informacinių technologijų panaudojimas mokymui ir mokymuisi“.

Klausytojai.  Turintys gerų darbo kompiuteriu įgūdžių mokytojai,  kurie nori kurti savo dalyko nuotolinio mokymo modulius. Dalyviai turi mokėti naudotis programomis Microsoft Word, PowerPoint, Internet Explorer, taip pat turi būti susipažinę su HTML.

Yra esminių skirtumų tarp “tradicinių” mokytojų ir veiksmingai naudojančių informacines technologijas mokytojų. Dalyviai išmoks "perkelti" tradicinio mokymo įgūdžius ir metodus į informacinių technologijų pasaulį. Jie išmoks metodų, kuriuos pasitelkę galės sėkmingai naudoti informacines technologijas mokyme - naudoti Lotus Learning Space programą virtualioms (online) pamokoms kurti ir vesti, virtualią kolegų paramos grupę. Bus pateikiama didaktinė literatūra, vedamos pratybos, kurios bus atsižvelgiama į socialinius mokymosi proceso aspektus, pateikiama tema virtualiai diskusijai ir šaltinių sąrašas.

Lektoriai Sarah Paliulis, Sue Kohfelt.

3. Pradinis ugdymas

3.1. Tema „Integruotas ugdymas pamokoje (gamtos mokslai ir gimtoji kalba)“

Klausytojai.  Pradinių klasių mokytojai, specialieji pedagogai.

Ši programa suteiks pagrindinių žinių gamtos mokslams mokyti ir skaitymo pamokoms vesti. Skaitymo mokymo programa leis mokytojams patenkinti mokinių, turinčių mokymosi sunkumų, poreikius, pasirinkti vertinimo metodus ir tyrimais pagrįstus praktinius mokymo būdus. Nagrinėjamos šios  temos: mokomosios medžiagos ir aplinkos kūrimas, kritinio mokymo būdai, individualizuotas vertinimas, mokinių, turinčių sunkumų mokantis skaityti tradiciniais metodais, įgūdžių lavinimas ir mokymas. Gamtos mokslų paskaitos skiriamos integruotam (ypač į gimtosios kalbos programą) praktiniam gamtos mokslų mokymui.  Užduotys apima gamtos mokslų pagrindus, eksperimentinių gebėjimų ugdymą, patarimus mokytojui, ugdymo plėtotę per pamokas ir  kitą veiklą. Penki mokomosios programos skyriai yra "Spalva ir šviesa", "Izoliacija", "Spaudimas", "Paviršių tamprumas" ir "Vanduo ir kintančios jo būsenos".

Lektoriai:  Pledger Fedora, Patricia B. McKean.

3.2. Tema “Bendravimas ir charakteris: palankios aplinkos mokykloje kūrimas”.

Klausytojai.  Pradinių klasių mokytoji, specialieji pedagogai ir mokyklų  vadovai.

Ši programa pateiks idėjų, kurias mokytojai ir vadovai galės naudoti gerindami bendravimą tarp mokinių, mokytojų ir tėvų. Dalyviai išmoks vesti veiksmingus susirinkimus, kurie padės mokiniams mokytis ir įgyti socialinių įgūdžių. Jie išmoks planuoti elgesio būdus, rasti vaiko problemų sprendimo būdus bei bendrai planuoti ir numatyti tikslus. Dalis laiko bus skirtiama bendravimo, naudojant veiksmingo bendravimo strategijas ir metodus, praktikumui. Bus pristatomi būdai, kaip ugdyti socialinius įgūdžius ir kurti palankų mokyklos klimatą. Dalyviai sužinos apie strategijas ir veiklą, kurios padeda užmegzti tvirtus ryšius tarp mokyklos ir šeimos. Jie taip pat sukurs metinį planą, kuriame veiksmingą bendravimą integruos į ugdymo programą.

Lektoriai:  dr. JoAnn Hammer, Nancy Hansen.

4.  Gimtoji kalba

Tema „Kūrybinis procesas rašyme ir jo vertinime“.

Klausytojai. Gimtosios ir kitų kalbų, socialinių mokslų ir kitų humanitarinių dalykų mokytojai, kuriuos domina: 1) motyvuoti mokinius kūrybiškai rašyti ir 2) išmokti alternatyvių būdų vertinti suvokimą.

Ši programa leis pažvelgti į kūrybinį procesą iš rašytojo ir skaitytojo perspektyvos diskutuojant, kaip kuriama literatūra, kokie yra analitiniai būdai suvokti reikšmę ir vertinimo strategijos suvokimui patikrinti. Bus pristatomi novatoriški požiūriai, kurie padės mokiniams išreikšti savo supratimą naudojantis savo talentais. Kūrybinis vertinimas skatina mokytojus  ugdyti pasitikėjimą ir bendradarbiauti. Dalyviai aptars praktines vertinimo metodikas ir sukurs vertinimo kriterijų aprašus.

Lektoriai:  Jean Baldikoski, Jūratė Sučylaitė.

5. Anglų kalba

Tema „Šiuolaikiniai anglų kalbos mokymo metodai“.

Klausytojai Anglų kalbos mokytojai, įskaitant ir dirbančius pradinėse klasėse.

Anglų kalbai išmokti mokiniai turi išsiugdyti pasitikėjimą ir klausymo, kalbėjimo, skaitymo bei rašymo gebėjimų pagal numatytus programos reikalavimus. Dalyviai išbandys skirtingo sudėtingumo praktinės veiklos būdus šiems keturiems įgūdžiams lavinti. Jie gaus pavyzdžių, kuriuos galės pritaikyti klasėje. Grupėse bus demonstruojami ir aptariami pratimai ir žaidimai anglų kalbos įgūdžiams lavinti.

LektoriaiIrena Ross, Sharon Lorinskas.

6.  Biologija

Tema “Aktyvus biologijos mokymasis”.

Klausytojai.  Biologijos mokytojai.

Pagrindinis programos tikslas - praktiškai parodyti, kaip atlikti eksperimentinius darbus pamokoje be didelių finansinių išlaidų, naudojant lengvai įgyjamas priemones, ir tokiu būdu mokyti pagrindinių biologijos principų.
     Dalyviai išmoks aktyviau įtraukti mokinius, planuojant eksperimentus ir pristatant jų rezultatus. Vietoj tradicinių receptų laboratoriniams darbams dalyviai bus skatinami planuoti ir įgyvendinti individualius bei grupinius tiriamuosius darbus biologijos pamokose. Dalyviai taip pat diskutuos apie mokinių vertinimą.

Lektoriai.  Robert Hiscox, dr. Jerome C. Servaites.

7. Tikyba

Tema  “Krikščioniškas bendravimas”.

Klausytojai.  Tikybos, etikos ir kitų dalykų mokytojai.

 Ši programa padės tikybos ir  etikos mokytojams spręsti įvairius klausimus, susijusius su bendravimo menu. Šiandien menas, muzika ir informacijos priemonės išsako požiūrį, kuris, kad ir koks įdomus ir daug žadantis būtų, gali turėti rimtų pasekmių mūsų vaikams ir šeimoms. Krikščioniška etika gali padėti pasirinkti moralines vertybes ir suprasti, kaip ugdoma žmogiškoji moralė. Remdamiesi tvirtu katalikiškos moralės ir biblinio dvasingumo pagrindu, dalyviai išmoks katalikiškos tradicijos pateikimo mokiniams, jų šeimoms ir kolegoms būdų. Bus skaitomos paskaitos, vedamos diskusijos ir bendravimo praktikumai, kurių metu dalyviai geriau suvoks savo galias ir įtaką platesnei bendruomenei.

Lektoriai ses. dr. Jeanette Lucinio, ses. Dorothy Jonaitis, Sharon Allison.

8.  Menai

Tema „Meno vaidmens didinimas pamokose“.

Klausytojai.   Klasių auklėtojai, specialieji pedagogai ir mokyklų vadovai.

Mokytojai išmoks naudoti menus (fotografiją, video ir meninius filmus, muziką, retoriką ir vaidybą) mokinių pasitikėjimui savimi, motyvacijai, mokymuisi bendradarbiaujant ir akademiniams pasiekimams skatinti. Menai padeda mokiniams, turintiems regimąją atmintį, geriau mokytis, stiprina atmintį, gyvai atskleidžia istoriją ir kultūrinę įvairovę ir daugeliui mokinių, kuriems nesiseka pagrindiniai mokslo programos dalykai, bet kurie turi meninių gabumų, leidžia patirti sėkmę. Menai, integruoti į mokymo programą, ugdo kritinio mąstymo ir problemų sprendimo įgūdžius, nes mokiniai vietoj konstruktyvios kritikos patiria teigiamos aplinkos poveikį. Matydami savo grupės sukurtą produktą jie pradeda pasitikėti, analizuoti, interpretuoti ir daryti teigiamus pasirinkimus.

Lektoriai.  Marvin Bienstock, Gregory Strom.

9.  Integracija / Inkliuzija

Tema “Inkliuzija mokymo procese, savirealizacija ir “galimybės menas”“.

Klausytojai.  Mokytojai, mokyklų vadovai, specialieji ir socialiniai pedagogai, metodinių būrelių vadovai, bendruomenių nariai.

Bus aptariami neįgaliųjų integravimo į bendrojo lavinimo mokyklas, jų dalyvavimo bendruomenės programose ir kt. problemos. Temos apima pilietines teises, mokymosi stilius, savirealizaciją, inkliuzijos veiksmingumą ir pokyčių strategiją. Lektoriai pateiks savo darbo pavyzdžius inkliuzijos ir savirealizacijos srityse. Bus naudojama muzika, žaidimai, projektai grupėse ir kūrybinio mąstymo užduotys - pasiūlymai įvairių gebėjimų grupėms mokyti. Bus skaitomos paskaitos, bet dalyviai taip pat bus aktyviai įtrauktiami į praktikumus. 

     Lektoriai:  Katie Hoyle, Vitas Underys, William Grace, Augienė Vilūnienė.

10.  Parama mokiniui

Tema “Veiksmingas bendravimas ugdant įgūdžius gyvenimui ir karjerai”.

Klausytojai.  Mokytojai ir mokyklų vadovai, psichologai, socialiniai pedagogai,  dirbantieji su bendrojo lavinimo mokyklų mokiniais, bendruomenės nariai.

Šiandienos mokykloje stokojama programų, kurios padėtų mokiniams planuoti būsimą profesinę  karjerą. Profesinis ugdymas suteikia  motyvaciją ir įgūdžius sėkmingam mokymuisi mokykloje bei įgyti kompetenciją, laiduojančią galimybę sėkmingai spręsti profesinio gyvenimo  problemas. Dalyviai susipažins su karjeros planavimo procesu ir pasirengs dirbti su mokiniais. Temos apims karjeros planavimo teoriją ir praktiką (paraiškų rašymą,  darbo paiešką, interviu su darbdaviu ir kt.), tėvų ir bendruomenės vaidmenį. Bus skaitomos paskaitos, vedamos diskusijos ir  žaidimai-užsiėmimai, naudojamos informacijos priemonės.

Lektoriai: dr. Jackie M. Allen, Marilyn Harryman.

11. Socialinė pedagoginė pagalba

Tema “Saugių erdvių mokytojams, mokiniams ir tėvams kūrimas mokykloje”.

Klausytojai.  Klasių auklėtojai, specialieji ir socialiniai pedagogai, psichologai, administracijos darbuotojai.

Ši programa skiriama konfliktų sprendimų procesui. Dalyviai išmoks sistemiškai spręsti mokinių smurto ir prievartos problemas įtraukiant vadovus, mokyklos darbuotojus, tėvus ir mokinius, įgis komandinio darbo įgūdžių. Dalyviai susipažins su vaikų amžiaus tarpsnių brandos ypatumais, diskutuos būdus, kaip sukurti saugias erdves mokiniams. Jie išmoks suburti klasės kolektyvą ir mokyklinę bendruomenę, kuri vadovaujasi taisyklėmis. Dalyviai išmoks valdyti klasę praktikuodami konstruktyvią drausmę vietoj bausmių.

Lektoriai:  dr. Gail Bienstock, Margorie Gaysunas Pett, Mara Servaites.

12. Bilbliotekininkystė ir informacijos mokslas

Tema “Biblioteka: mokinių tiriamosios veiklos skatinimas”.

KlausytojaiMokyklų bibliotekininkai.

Mokyklų bibliotekininkams reikia metodikos: 1) padėti mokiniams lavinti tyrimų įgūdžiams ir 2) padėti mokytojams kurti tinkamas užduotis, kurios skatina mokinių tiriamąją veiklą. Programa skiriama šiems įgūdžiams lavinti. Dalyviai taip pat išmoks mokyklos interneto svetainėje sukurti savo bibliotekos interneto puslapį, kuris teiktų informaciją apie biblioteką, turimą medžiagą ir teikiamas paslaugas. Taip pat susipažins su mokytojų galimybėmis dokumentuoti namų darbus ir kt.

Lektoriai dr. Blanche Woolls, dr. Barbara Immroth.

 

Seminaras 2003 m. APPLE kursų dalyviams

Birželio 28 - liepos 2 d.

Tema “Švietimo reformos tęstinumas: tolesnis dialogas ir veiksmai”.

Klausytojai. Mokyklų direktoriai, direktorių pavaduotojai, kurie dalyvavo 2003 m. APPLE švietimo vadybos kursuose Vilniuje.

2003 m. kursuose Vilniuje buvo kuriami projektai tyrimams (Action Research), susijusiems su nacionaline švietimo reforma,  atlikti. Šis seminaras padės įvertinti, kaip tyrimų projektai padėjo aktyviai veikti pokyčius ir reformą mokyklų bendruomenėse. Dalyviai komentuos ir vertins kolegų įgyvendintus projektus ir kurs veiksmų planus ateičiai.

Lektoriai:  dr. Barbara D.Henriques, Audra Skukauskaitė.

Kreiptis: APPLE bendrijos atstovė Lietuvoje Ramutė Žemionienė (tel. 8-687 42294, el.p. v.zemionis@post.skynet.lt ).

 
Regioninės programos

Specialioji pedagogika Dorinis ugdymas

    Kompiuterinis   
     raštingumas
    1. Zapyškyje
    2. Lazdijų raj.
    3. Kaišiadoryje

Druskininmuose Varėnoje
Akmenėje Mažeikiuose Klaipėdoje Atgal

Kauno apskrities specialiųjų pedagogų ir tėvų draugijos renginiai

Tema „ Specialiųjų poreikių vaikų ugdymo strategijos ir technologijos“.

Birželio 28 – liepos 2 d. Skuode.

Kreiptis: Vaikų lopšelis-darželis  (Sodų g. 6), tel. 8- 440 70161, Janina Venskevičienė.

Birželio 28 – liepos 2 d. Ventoje.

Kreiptis: Ventos vaikų pensionatas, tel. 8- 425 39484, Julijona Leonaitienė.

Liepos 5 – 9 d. Kėdainiuose.

Kreiptis: Specialioji internatinė mokykla (Basanavičiaus g. 99), tel. 8-347 71024, Aleksandra Sun-Vilen.

Liepos 12 – 14 d. Alytuje ir Simne.

Kreiptis: Specialioji internatinė mokykla, Vytauto g., Simne tel. 8-315 60345, Elena Dainauskienė, Alytuje tel.  8-614 66618, Lionė Buinickienė.

Liepos 12 – 14 d. Kaune.

Kreiptis: Vaikų lopšelis-darželis „Spindulėlis“  (Kalniečių g. 245a), tel. 8-37 731694, Dalia Sinkevičienė.

 

Dorinio ugdymo seminarai

Liepos 5-10 d.

Tema „Leiskite vaikams ateiti pas mane“ (tikybos mokytojams, dirbantiems su paaugliais ir jaunimu).

Lektoriai:  Sue Perez, Vivian E. Williams.

Kreiptis: Lietuvos katechetikos centras, tel.  8-37 222536, el.p. lkc@lcn..lt, Ramunė Mišeikienė.
 

Liepos 12-16 d.

Tema „Katalikiškosios mokyklos bendruomenės formavimas“ (katalikiškųjų mokyklų mokytojams).

Lektoriai:  Sue Perez, Vivian E. Williams.

Kreiptis: Katalikiškųjų mokyklų asociacija, tel. 8-37 227241, el.p. kmasociacija@lcn.lt, Agnė Ivaškevičiūtė.


Regioniniai seminarai pedagogams

Birželio 7-10 d. Druskininkuose (savivaldybės švietimo skyrius).

Socialinė pedagoginė pagalba: tema „Rizikos grupės vaikai: pagalba vaikams ir šeimoms“. Lektoriai: dr. Katherine Dunlap, dr. Jack Richman.

Birželio 7-10 d. Druskininkuose (savivaldybės švietimo skyrius).

Socialinė pedagoginė pagalba: tema “ Šeima klasėje“. Lektoriai:  dr. Steven Hayes, Joanne Caye.

Birželio 28 - liepos 2 d. Klaipėdos rajono pedagogų švietimo centre.

Pradinis ugdymas (pagalba mokiniui): tema „Palankaus mokyklos klimato kūrimas“. Lektoriai: dr. JoAnn Hammer, Nancy Hanssen.

Birželio 28 - liepos 2 d. Šiaulių universiteto Kvalifikacijos institute.

Užsienio kalbos: tema „ Šiuolaikiniai anglų kalbos mokymo metodai“. Lektorius  Sharon Lorinskas.

Birželio 28 - liepos 2 d. Varėnos švietimo centre.

Socialinė pedagoginė pagalba: tema „Smurtas mokykloje ir šeimoje“. Lektorius dr. Margorie Gaysunas Pett.

Birželio 28 - liepos 2 d. Lazdijų rajono švietimo centre.

Informacinės technologijos: tema „Naujos informacinės technologijos mokyklos darbuotojams“. Lektorė Sue Kohfelt.

Birželio 28 - liepos 2 d. Zapyškio pagrindinėje mokykloje.

Informacinės technologijos: tema „Informacinės technologijos administratoriams“. Lektoriai: Amanda ir Algirdas Mulioliai.

Liepos 5-10 d. Akmenės rajono pedagogų švietimo centre.

Socialinė pedagoginė pagalba: tema „Mokiniai ir alkoholis“. Lektoriai: dr. Andrea Kovalesky, dr. Margaret E. Mattson, Diana Urbanas.

Liepos 12-16 d. Mažeikių švietimo centre.

Socialinė pedagoginė pagalba: tema „Mokiniai ir alkoholis“. Lektoriai: dr. Andrea Kovalesky, dr. Margaret E. Mattson, Diana Urbanas.

Liepos 19-23 d. Kaišiadorių specialiojoje internatinėje mokykloje.

Informacinės technologijos: tema „Kompiuterinis raštingumas“. Lektoriai: Amanda ir Algirdas Mulioliai.

Pedagogus, pageidaujančius dalyvauti APPLE kursuose, prašytume užpildyti prašymą ir iki 2004 m. gegužės 31 d. išsiųsti APPLE kursų programoje nurodytiems renginių organizatoriams.

            APPLE kursų dalyvių sąrašai, informacija apie kursų organizavimo ir dalyvių apgyvendinimo vietą bei atvykimo laiką bus išsiųsta apskričių ir savivaldybių švietimo padaliniams iki šių metų birželio 14 dienos.

Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapis Atgal į pagrindini puslapį