A.P.P.L.E.

English version

 A.P.P.L.E. Vasara - 2014

Birželio 25-28 ir birželio 30 - liepos 4

„Įgytų teorinių žinių mokykloje pritaikymas realiame gyvenime“

Smulkesnę informagiją ir registracijos instrukcijas galite rasti UPC tinklapyje

http://www.upc.smm.lt/naujienos/atnaujinta/2014/applevasara.php

I. Švietimo vadyba

II. Švietimo vadyba

Kalba ir literatūra

Gamtos mokslai

Informacinės technologijos

Pradinis mokymas

I. Švietimo vadyba

Tema: mokytojų veiklos vertinimas.

Šiais metais užsiėmimuose pagrindinis dėmesys bus skiriamas dviem labai svarbioms mokyklų vadovų funkcijoms – komandos būrimui ir palaikymui bei efektyviems susirinkimams. Kartu su mokyklų vadovais stengsimės suformuoti ir tobulinti su anksčiau paminėtomis sąvokomis susijusius planavimo, rėmimo, priėmimo, įgyvendinimo ir suderinamumo įgūdžius. Dėmesys bus skiriamas tokioms mokyklų vadovų veikloms, kurios padeda tobulinti organizacijų veiklą, priartinant jas prie realaus gyvenimo situacijų.

Įvairios užduotys, diskusijos, atvejo / situacijos analizė padės kursų dalyviams įgyvendinti vasaros seminaro programos tikslus.

Taip pat seminaruose bus dalijamasi patirtimi apie mokytojų kvalifikacijos tobulinimą ir įvertinimą. Kartu su kursų dalyviais aptarsime amerikiečių Charlotte Danielson ir Roberto Marzano sukurtas ir taikomas mokytojų veiklos vertinimo sistemas. Mokyklų vadovai pasidalys savo patirtimi mokytojų veiklos vertinimo srityje ir aptars amerikietiškos patirties pritaikymo galimybes.

Labai svarbus mokytojo veiklos vertinimo aspektas yra pasiekimo lygio kiekvienoje svarbiausioje jo veiklos srityje nustatymas. Aptarsime rubrikų pritaikymo įvairių pasiekimų lygių nustatymui galimybes. Kursų dalyviai papasakos, kaip mokytojo veiklos pažanga vertinama Lietuvos mokyklose, ir palygins tai su amerikietiška patirtimi.

Seminaruose bus pristatytas ir apžvelgtas Danielson ir Marzano požiūris į mokytojo veiklos vertinimą. Vadovai aptars šiuo metu Lietuvos mokyklose taikomą patirtį, palygins ją su amerikietiškąja, ir išskirs abiejų praktikų stipriąsias ir silpnąsias puses.

Per kursus taip pat bus apžvelgta amerikietiška mokytojų kvalifikacijos vertinimo sistema. Pagal ją mokytojai nustato sritis, kuriose jie nori tobulėti, planuoja, kaip jie tai darys ir kaip jų sėkmė bus matuojama, ypač kalbant apie mokinių mokymąsi ir pasiekimus. Palyginsime šį profesinio tobulėjimo metodą su Lietuvos mokytojų profesinės raidos procesu.

Lektoriai: Ed Topar, dr. Kristen Ross.

II. Švietimo vadyba

Tema: mokyklos veiklos tobulinimas.

Užsiėmimuose bus nagrinėjamos šios temos: pasitikėjimo ir kolegialumo atmosferos mokykloje kūrimas, bendradarbiavimo taisyklių kūrimas, mokyklos veiklos tobulinimas, mokymo principai ir požymiai, skirtumai tarp vadovo-instruktorius, vadovo-prižiūrėtojo ir vadovo-vertintojo, visų mokinių įtraukimas į mokymosi procesą, vertinimo metodai, mokymo ir mokymosi aplinka, mokytojų ir mokyklos veiklos vertinimas, taikant „apsilankymo klasėje“ modelį.
Priežiūra ir vertinimas yra svarbiausios mokyklos vadovo pareigos siekiant mokyklos veiklos tobulinimo. Grįsti organizacijos kultūrą pasitikėjimo ir kolegialumo principais yra labai svarbu siekiant, kad mokytojai pasitikėtų priežiūros ir instruktavimo procesu. Šiame seminare mokyklų vadovai gaus naudingų patarimų, kaip sukurti palankų bendradarbiavimo klimatą, garantuojantį kokybiškesnį mokymą ir mokymąsi bei visos mokyklos veiklos tobulėjimą. Seminare bus pateikti moksliniais tyrimais pagrįsti praktinės patirties pavyzdžiai, kurie padės planuoti, įgyvendinti ir įvertinti veiksmingą mokymą ir mokymąsi, bei veiksmingi, tobulėjimą skatinantys grįžtamosios informacijos mokytojui pateikimo būdai.

Lektorė: Linda Brenneman.

III. Kalba ir literatūra

Tema: kūrybinio rašymo procesas. Kūrybinio rašymo mokymas.

Dalyviai: anglų kalbos mokytojai, kurie moko kūrybinio rašymo anglų kalbos pamokose.

Kalbų ir kitų dalykų mokytojai, siekiantys patobulinti savo anglų kalbos kompetencijas (minimalus kalbos mokėjimo lygis B2)

Tikslas: šia programa siekiama suteikti mokytojams galimybę praktiškai patirti kūrybinio rašymo procesą bei suvokti kūrybinio rašymo mokymo metodikos ypatumus.

Dalyviai atliks kūrybinio rašymo užduotis, kurs eilėraščius ir apsakymus, analizuos įvairias poezijos rūšis (lyrinę ir naratyvinę) bei apsakymų tipus, grindžiamus archetipiniais modeliais (pvz., metamorfozė, atpirkimo ožys, apgavikas ir pan.). Dalyviai patys kurs analizuojamų tipų kūrinius,  darbo grupėse dalinsis savo kūrybos rezultatais ir komentuos vieni kitų darbus, raštu atliks refleksijai skirtas užduotis, apmąstys kūrybinio rašymo procesą ir iššūkius.

Užsiėmimų pobūdis: rytinės sesijos metu dalyviai analizuos įvairių žanrų ypatumus. Po pietų vyks kūrybinės dirbtuvės pagal Chris Tovani metodiką, kurių metu bus skaitoma, kalbama ir rašoma. Lektoriai patars, kokias rašymo strategijas taikyti, konsultuos dalyvius individualiai ir grupėje, naudodami iPad aplikaciją “Confer”. Dalyviai galės naudotis specialiai parengta mokomąja medžiaga. Sesijos pabaigoje bus aptariama kūrybos procesas ir rezultatai.

Lektoriai: dr. Wendell Mayo, Laurie Hendrickson.

IV. Gamtos mokslai

Tema: mokinių gamtamokslinės kompetencijos ugdymo praktika

Dalyviai: gamtos mokslų mokytojai

Šis seminaras skirtas gamtos mokslų mokytojams, ypač biologams ir chemikams, kurie nori tobulėti ir savo pamokose taikyti geriausias praktikas, tokias kaip Roberto Marzano. Siekiant gamtamokslinių kompetencijų efektyvaus ugdymo, tobulinti jų dėstymą mokykloje, reikia ne tik mokslinių metodų praktinio pritaikymo ugdymui, bet būtina skatinti mokinius įgyti naujų gamtos mokslų žinių. Tam pasitarnaus šiame seminare perduodama geroji patirtis, kuri bus susijusi su tyrinėjimu, gyvenimiškomis situacijomis, problemų sprendimu ir mokymusi, pagrįstu problemų iškėlimu. Per seminarą bus naudojamos tokios pamokos technikos, kurias galima taikyti įvairiose mokslo srityse, pvz., laukimo laikas atsakymui gauti, analogijų naudojimas, imitavimas ar modeliavimas ir vaidmeniniai žaidimai, minčių lietus, grafinės schemos, pasidalijimas mintimis, diskusijos porose apie perskaitytą tekstą. Gamtamokslinės kompetencijos ugdymui svarbu praktinės veiklos organizavimas ir pavyzdžiai. Daug laiko bus skiriama praktinei gamtamokslinei mokinių veiklai, eksperimento planavimo ir atlikimo, rezultatų analizės, pateikimo ir apibendrinimo gebėjimams ugdyti. Svarbu, kad būtų ugdomas mokinių kūrybingumas ir kritinis mąstymas, gebėjimas įžvelgti ir spręsti problemas, aiškiai ir nuosekliai dėstyti mintis, argumentuotai diskutuoti, interpretuoti mokslinius faktus.

Lektorius: John Trimble.

V. Informacinės technologijos

Tema: informacinių technologijų svarba / aktualumas ugdyme

Dalyviai: įvairių dalykų mokytojai

Šiuolaikiniame pasaulyje teorinių žinių praktinis pritaikymas neatsiejamas nuo informacinių technologijų. Nesvarbu, ar naudojame Web 3.0 taikomąsias programas, tokias kaip „Twitter“, bendravimui tarptautinėje plotmėje ar Web 2.0 programas, tokias kaip „Prezi“, informacijai perduoti, pasirinktosios technologijos padeda nustatyti, ką sužinosime ir kaip praplėsime savo veiklos galimybes. Tai atspindi praktiką, kai vadovas panaudoja įvairias technologijas kaip dėstymo šaltinius, o jų produktus – kaip mokymo rezultatų modelius.

Per pirmąsias dvi seminaro dienas dalyviai susipažins su Web 3.0 bendravimo programomis ir populiariausiomis Web 2.0 pristatymų technologijomis. Taip pat dalyviai sukurs savo mokymo planus, naudodami pasirinktą technologiją arba grupę technologijų. Paskutinę dieną dalyviai pasidalys sukurtaisiais mokymo planais ir tokiu būdu turės keletą variantų, kaip šiuolaikines technologijas prasmingai panaudoti dėstant savo dalyką.

Lektorius: dr. Dea Conrad-Curry.

VI. Pradinis ugdymas

Tema: Gerosios patirties sklaidos pavyzdžių pritaikymas pradiniam ugdymui

Dalyviai: pradinių klasių mokytojai

Diena pradinio ugdymo klasėje būna užimta įvairiomis veiklomis. Per seminarus lektorės apžvelgs pradinio ugdymo programą ir įprastą pamokų tvarkaraštį. Dalyviams bus pristatytos teminės rašymo pamokos, taip pat skaitymo mokymo etapai nuo „beveik savarankiško“ iki „savarankiško, sėkmingai skaitančio“ mokinio. Lektorės žaismingai pristatys matematikos, pasaulio pažinimo pamokas. Seminarų dalyviai turės galimybę pasidalyti patirtimi.

Visus mokymo metodus ir būdus dalyviai lengvai galės pritaikyti savo pamokose.

Lektorės: Anne Erbe, Tracy Mandara.

 

 

Atgal į puslapio pradžią  Lietuviškas pirminis puslapis Atgal į pagrindini puslapį